آموزش افزایش امنیت بخش مدیریتی وردپرس

آموزش افزایش امنیت بخش مدیریتی وردپرس

افزایش امنیت وردپرس

اهمیت امنیت وب سایت بر تمامی دارندگان و مدیران آن آشکار است. همگام با بهبود امنیتی اسکریپت های معروف مانند وردپرس ، جوملا و دروپال ، نرم افزارهای مخرب و نفوذگر نیز از این قافله عقب نمانده و خود را با این دست پیشرفت ها هماهنگ کرده اند.در این مقاله از آموزش وردپرس قصد معرفی روش هایی برای ایمن کردن یکی از معروفترین سیستم های مدیریت محتوا، یعنی وردپرس را داریم. با ما تا پایان این مقاله همراه باشید.

 

Password Protection در وردپرس

یکی از پایه ای ترین روش ها که در کنترل پنل های مختلف از جمله دایرکت ادمین پشتیبانی می شود قابلیت Password Protect و یا محافظت از طریق قرار دادن کلمه عبور بر روی پوشه های مدیریتی است. در حالت پیشفرض  فایل های مدیریتی ورد پرس در پوشه wp-admin قرار دارند. لذا پس از ورود به ناحیه کاربری خود به پنل میزبانی ابری بروید. در کنترل پنل به بخش مدیریت فایل ها رفته و در ستون Action روی دکمه Protect کلیک نمایید. در پنجره باز شده در اولین کادر عبارت Member’s Area را وارد نمایید و در کادر های بعدی نام کاربری و کلمه عبور مورد نظر جهت دستیابی به پوشه های محافظت شده را وارد نمایید. در انتها مربع Protection Enabled را تیک زده و تغییرات را ذخیره نمایید.

آموزش افزایش امنیت بخش مدیریتی وردپرس - 1
افزایش امنیت بخش مدیریتی

بالا بردن امنیت بخش مدیریتی در وردپرس

افزایش امنیت ورود به وردپرس با IP

روش دیگر برای کاربرانی مناسب است که در سرویس اینترنتی خود از آی پی استاتیک استفاده می نمایند. بدین ترتیب که در فایل .htaccess در پوشه اولیه فضای هاست خود اقدام به وارد کردن سطر های زیر می نمایید:

 

<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine on
RewriteCond %{REQUEST_URI} ^/wp-login.php(.*)$ [OR]
RewriteCond %{REQUEST_URI} ^/wp-admin$
RewriteCond %{REMOTE_ADDR} !^123.123.123.123$
RewriteCond %{REMOTE_ADDR} !^123.123.123.124$
RewriteRule ^(.*)$ – [R=403,L]
</IfModule>

 

که در آن عبارت 123.123.123.123 آی پی استاتیک اینترنتی شماست. در پایان تنها کاربری که از این آی پی اقدام به ورود به بخش مدیریتی میکند مجاز به دسترسی خواهد بود.


منبع : پارس پک

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا